ביו-בנק

ביו-בנק

מידג"ם הינה ביו-בנק biobank – בנק דגימות ביולוגיות אנושיות לצורכי מחקר.

הביו-בנק של מידג"ם הוקם ב- 2014 כתשתית לאומית המשמשת לקידום תחום הרפואה בישראל וכן לקידום בריאותם של תושבי ישראל והעולם. מאגר ביו-בנק ישראל הוא בסיס לפיתוח רפואי וגילויים חדשניים בתחום. במאגרים של biobank נמצאות למעלה מ – 160,000 דגימות של רקמות אנושיות, שנתרמו על ידי למעלה מ- 130,000 חולים ונאספו לטובת מחקרים מדעיים ביולוגיים.

המטרה המרכזית של ביו-בנק היא איסוף דגימות של רקמות נגועות לטובת מחקר ולמידה של מידע קליני פתולוגי, שמשמש לחקר מחלות שונות. קיומו של בנק הדגימות, מאפשר פיתוח מחקרים וקידומם וכן יצירת שיתופי פעולה אפקטיביים בין בתי חולים שונים לבין מרכזי אקדמיים מדעיים. קיומן של הדגימות האיכותיות הללו, הנמצאות בביו-בנק, מאפשרות האצה בתהליך המחקר וקידום מהיר של גילויים אונקולוגיים מרעישים.

לביו-בנק כמה מוקדי איסוף תרומות ברחבי הארץ:

בית החולים רמב"ם, בית החולים שיב"א תל השומר, המרכז הרפואי ת"א ובית החולים הדסה.

מידג"ם החברה המרכזת את דגימות הביו-בנק מספקת בשנים האחרונות דגימות של רקמות איכותיות לצורכי מחקר ופועלת לטובת קידום חקר המחלות ושיפור רווחת תושבי ישראל. בשנים האחרונות קיימת מגמה של גידול במחקרים ביולוגיים לחקר מחלות, כך שהריכוז של הדגימות בביו-בנק מידג"ם, משמש באפקטיביות את החוקרים ומספק תוצאות איכותיות ברמה הגבוהה ביותר.

מי עומד מאחורי ביו-בנק?

ביו-בנק biobank מאגר ישראלי לדגימות ביולוגיות – מידג"ם הוקם ע"י פורום תל"מ – תשתיות לאומיות למחקר, לטובת קידום תשתית איכותית למחקרים רפואיים – ביולוגיים בישראל. כיום, הביו-בנק של מידג"ם פועל תחת חסות ופיקוח משרד הבריאות הישראלי.

הצוותים המקצועיים של מידג"ם פועלים ועושים כל שביכולתם לטובת איסוף וריכוז דגימות איכותיות של רקמות אנושיות לצורכי מחקר ביו-רפואי ומקפידים על עבודה אחראית ומקצועית.